پیشنهاد افزایش وام مسکن به 100 میلیون تومان 1394/08/09

 

 

پیشنهاد افزایش وام مسکن به 100 میلیون تومان

 

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد افزایش وام جعاله از ۱۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: در صورت موافقت شورای پول و اعتبار با این پیشنهاد با احتساب تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن در تهران، مجموع تسهیلات خرید مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد

 

عباس آخوندی گفت : اقدامی که همواره در دستور کار وزارت راه و شهرسازی بوده و ادامه دارد و به تدریج آثار خوبی هم خواهدداشت این است که رژیم پس‌انداز برای خرید خانه را به مردم پیشنهاد می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: از زمان افتتاح صندوق پس‌انداز یکم (تسهیلات ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن) تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان نزد بانک مسکن افتتاح حساب شده است. در برابر این پس‌انداز، تقاضا نیز به تدریج وارد بازار می‌شود بنابراین ضمن تقویت بخش تقاضای مسکن ،تمایل برای خرید به یکباره وارد بازار نمی‌شود که تورم ‌زا باشد و منجر به افزایش قیمت شود.
وی با بیان اینکه تسهیلات خرید مسکن می‌تواند منجر به خروج مسکن از رکود شود،برافزایش میزان تسهیلات پرداختی برای خرید مسکن بیش از نرخ‌های فعلی تاکید کرد و گفت: هم اکنون سقف تسهیلات قابل اعطا برای  خریدهر واحد مسکن در شهر تهران ۸۰ میلیون تومان و وام جعاله نیز ۱۰ میلیون تومان و در مجموع ۹۰ میلیون تومان است که پیشنهادم این است با افزایش تسهیلات جعاله به ۲۰ میلیون تومان، سقف تسهیلات خرید مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان برسد. البته هنوز این موضوع به تصویب شورای پول و اعتبار نرسیده و فقط در حد یک پیشنهاد است.
آخوندی گفت: علاوه بر این در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن (خرید اوراق تسهیلات) که تاکنون ۳۵ میلیون تومان بود به ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در شهر «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق شهری» موافقت شد

 

منبع: دلتا

     

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت به گروه مشاورین املاک بام اصفهانمتعلق است