قیمت مسکن تا پایان سال تغییر نمی کند 1394/08/09

 

قیمت مسکن تا پایان سال تغییر نمی کند

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: افزایش قیمت مسکن تا پایان سال پیش‌بینی نمی شود وبه مردم اطمینان می‌دهیم که نگران جهش قیمت‌ها نباشند و با خیال راحت خانه‌شان را فروخته و در فرصتی مناسب مسکن دیگری بخرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حسام عقبایی در گفت و گو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه شرایط کنونی احتمال افزایش قیمت و تورم در بخش مسکن را در پی  ندارد، اعلام کرد: با توجه به اینکه نقدینگی وارد بازار مسکن نشده است، قیمت‌ها تغییری نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه با توجه به کاهش نرخ تورم در مقایسه با سال 91 درشش ماه دوم سال در قیمت مسکن افزایش جهشی نخواهیم داشت، گفت: اگر متقاضیان مسکن بخواهند مسکن خود را بفروشند و مسکن دیگری خریداری کنند،  دغدغه این را نداشته باشند که دو ماه دیگر نتوانند همان واحد مسکونی را خریداری کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در باره بازار اجاره‌بها نیز گفت : در اوایل تیرماه توسط برخی افراد غیرمسوول اعلام شد که بازار اجاره رشد بالایی داشته، اما ما اعلام کردیم که تعیین شاخص اجاره‌بها قیمت مسکن است، از وقتی قیمت مسکن در سال جاری در مقایسه با سال 93 افزایش نیافته است اجاره‌بها نیز نباید رشد کند. 

عقبایی با اشاره به اینکه وقتی رشد قیمت مسکن مطرح می‌شود، انگیزه برای ورود به بازار و ساخت و ساز نیز افزایش پیدا می‌کند، افزود: در سال‌های گذشته رشد قیمت مسکن آن‌قدر بالا بوده که توقع مالکان و سرمایه‌گذاران را بالا برده است، به‌طوری‌که برخی از آنها معتقدند در ساخت و ساز باید صددرصد سود کنند. وی با اشاره به اینکه قیمت مسکن هم اکنون به قیمت واقعی خود نزدیک شده است، گفت: قیمت مسکن ظرفیت افزایش ندارد. 

 

منبع: دلتا به نقل از دنیای اقتصاد

 

 

     

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت به گروه مشاورین املاک بام اصفهانمتعلق است